Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin

گزارش مرکز کارآفرینی اردیبهشت 98

اولین رویداد ملی کارآفرین شو
برنامه های اجرا شده در طول راه اندازی مرکز کارآفرینی دانشگاه، برگزاری بازدیدها از کارخانجات مختلف، برگزاری رویداد شتاب دانشگاه و برگزاری چند کارگاه با عنوان “چگونگی ثبت شرکتهای دانش بنیان” و رویداد کارآفرین شو بوده است. اولین رویداد تخصصی مرکز کارآفرینی دانشگاه صنعتی ارومیه” بانام کارآفرین شو” روز سه شنبه مورخه 14 اسفند 97 در دانشگاه برگزار گردید. در این رویداد تعداد 35 طرح و ایده ی کار آفرینی در سه پنل مختلف به طور کامل ارایه و ارزیابی شدند. این رویداد با سخنرانی آقایان دکتر شیدایی، دکتر احمدی و آقای آخوندزاده مدیرعامل محترم صندوق کارآفرینی امید استان آغاز شد.
آقای دکتر شیدایی ریاست محترم دانشگاه صنعتی ارومیه، ضمن عرض خیر مقدم به شرکت کنندگان و مسوولین محترم استانی، دانشگاه صنعتی را به عنوان یکی از حامیان همه جانبه ی کارآفرینان استانی و ملی معرفی نمودند. ایشان در ادامه به رسالت مهم دانشگاه ها اشاره کردند که در دهه های متوالی این رسالت عوض شده و دانشگاه ها از محوریت آموزشی به پژوهشی و نهایتا به کارآفرینی ارتقا یافته اند. همچنین تبدیل دانشگاه صنعتی به دانشگاه کارآفرینی به عنوان هدف غایی دانشگاه صنعتی ارومیه تاکید گردید.
در ادامه آقای دکتر احمدی معاونت محترم دانشگاه صنعتی ارومیه و طراح ومجری اولین مرکز کارآفرینی ، به معرفی اجمالی اولین مرکز کارآفرینی کشور پرداخت.این مرکز با مشارکت دانشگاه صنعتی ارومیه و صندوق کارآفرینی امید تاسیس گردیده است و از اهداف تاسیس مرکز کار آفرینی دانشگاه صنعتی ارومیه به مشارکت و اهدای تسهیلات به شرکت های مرکز کار آفرینی، ایجاد هم افزایی در کل اجزای زیست بوم کارآفرینی، هدایت زیر ساخت ها و منابع آموزشی و پژوهشی دانشگاه صنعتی ارومیه به سمت مرکز کارآفرینی و تکمیل زیست بوم کارآفرینی اشاره کردند.
آقای آخوند زاده مدیریت محترم صندوق کارآفرینی امید استان بیان داشتند که هدف از ایجاد اولین مرکز کارآفرینی در استان درواقع ایجاد اولین شتاب دهنده در استان آذربایجان غربی بود که مورد نیاز تمام سیستم کارآفرینی منطقه بوده و تلاشهای فراوانی برای راه اندازی این مجموعه انجام شده است.

 

لیست طرح های ارایه شده به مرکز کارآفرینی:

لیست ایده ها ارایه شده به مرکز کارآفرینی:

لیست ایده ها بوم کسب و کار ارایه شده به مرکز کارآفرینی:

اسامی برندگان اولین ایده شو دانشگاه صنعتی ارومیه:

 

برنده اولین بوم کسب و کار دانشگاه صنعتی ارومیه:

نمونه لوحهای تقدیر :

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دومین رویداد مرکز کارآفرینی دانشگاه صنعتی ارومیه

دومین رویداد مرکز کارآفرینی دانشگاه صنعتی ارومیه” با نام کارآفرین شو” روز یکشنبه مورخه 8 اردیبهشت 98 در آمفی تئاتر دانشگاه صنعتی ارومیه برگزار گردید. در این رویداد تعداد 11  طرح  و ایده ی کار آفرینی به طور کامل ارایه و ارزیابی شدند. این رویداد با سخنرانی آقایان دکتر تقی زاده مدیر آموزش دانشگاه صنعتی ارومیه و دکتر کشتیبان مسئول پیگیری و راه اندازی مرکز کارآفرینی دانشگاه صنعتی ارومیه آغاز شد.
آقای دکتر تقی زاده، ضمن عرض خیر مقدم به شرکت کنندگان و مسولین محترم استانی، در مورد انقلاب صنعتی چهارم و صنایع 4.0، فرصتهای کارآفرینی و مدلهای کسب و کار جدید در این صنایع صحبت کردند. در ابتدا ایشان در مورد چهار انقلاب صنعی بزرگ که بشر تاکنون تجربه کرده و زندگی بشر را درعرصه های مختلف متحول کرده است، گزارش کاملی ارائه دادند و در نهایت در مورد صنایع 4.0 که چهارمین و جدیدترین انقلاب صنعتی بزرگ می باشد صحبت کردند.

آقای دکتر کشتیبان گزارش کاملی از مجموعه اقدامات انجام شده از طرف دانشگاه جهت راه اندازی مرکز کارآفرینی ارائه دادند. ایشان با بین اینکه اولین مرکز کارآفرینی کشور با مشارکت سازمانهای مختلف تاثیرگذار در چند ماه اخیر رشد خوبی داشته است، افزودند که برنامه جامع و مفصلی در سال 98 جهت تسریع راه اندازی مرکز کارآفرینی از طرف دانشگاه و مجموعه های شریک انجام خواهد شد.

 

 

لیست طرح های ارایه شده به مرکز کارآفرینی:

لیست ایده ها ارایه شده به مرکز کارآفرینی:

اسامی برندگان اولین ایده شو دانشگاه صنعتی ارومیه:

نمونه لوحهای تقدیر :

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − چهارده =