Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin

بازدید معاون وزیر و ریاست محترم سازمان فضایی کشور به همراه ریاست محترم پژوهشگاه فضایی ایران از دانشگاه صنعتی ارومیه

دکتر مرتضی براری، معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و ریاست محترم سازمان فضایی کشور به همراه دکتر حسین صمیمی ریاست محترم پژوهشگاه فضایی ایران روز یکشنبه مورخ بیست و سوم تیر ماه ۹۸ از دانشگاه صنعتی ارومیه به عنوان بنیانگذار اولین مرکز کارآفرینی کشور بازدید کردند.
در ابتدای این دیدار که با حضور ریاست محترم دانشگاه در محل سالن آمفی تئاتر برگزار گردید، دکتر فرید احمدی، معاون اداری و پشتیبانی، علاوه بر شرح اجمالی جایگاه فعلی دانشگاه در امر آموزش و پژوهش، به بیان اهمیت توسعه کسب و کارهای فضایی در منطقه توسط دانشگاه صنعتی ارومیه، به عنوان ارائه دهنده تخصصی رشته هوافضا در استان پرداخت و در خصوص اهداف و اهم اقدامات اولین مرکز کارآفرینی کشور توضیحاتی ارائه نمود.
در ادامه دکتر محمدرضا شیدایی ریاست محترم دانشگاه ضمن تأکید بر اهمیت ارتباط دانشگاه و صنعت، برای توسعه ارتباطات بین این دو مجموعه اعلام آمادگی و ابراز امیدواری کرده و این دیدار را شروعی برای ایجاد تحولات مثبت و اثرساز در تحقیقات هوافضا در استان دانست. در پایان جلسه، دکتر مرتضی براری، پس از بررسی اجمالی وضعیت آموزش و پژوهش در مقاطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی، ضمن ابراز خرسندی از وجود رشته هوافضا و تربیت دانشجویان با کیفیت مطلوب در این دانشگاه، بستر را برای توسعه فعالیتهای دوجانبه در زمینه تخصصی هوافضا مناسب ارزیابی کرد. همچنین به پیشنهاد دکتر حسین صمیمی، مقرر شد شرایط راه اندازی مرکز توسعه کسب و کارهای فضا پایه استان در محل مرکز کارآفرینی دانشگاه صنعتی ارومیه بررسی شده و مساعدت لازم برای تسریع این همکاری از سوی آن پژوهشگاه صورت پذیرد. در انتهای جلسه میهمانان به همراه ریاست محترم دانشگاه و برخی از مدیران از محل پروژه های عمرانی بازدید مختصری به عمل آوردند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 4 =